PLANLAMA

Müşterilerimizden gelen teknik bilgiler doğrultusunda istenilen kalıp özelliklerine göre fiyatlandırma yapılıp teklifleri hazırlanarak müşterimize sunulur. Teklif için sipariş onayı alındıktan sonra kalıbın üretim planlaması yapılır. Müşterilerimizin memnuniyeti doğrultusunda üretilen kalıplarımız teklif aşamasından nakliye aşamasına kadar planlama, tasarım ve üretim birimlerimizin mükemmel uyumu sayesinde ilk baskıda imalata hazır hale gelmektedir.

planlama
tasarım

TASARIM

Kalıp ve numune tasarımları sürekli güncellenen CAD/CAM teknolojisi ile tecrübeli mühendislik ekibimiz tarafından yapılmaktadır. Müşterilerimiz istekleri doğrultusunda ve bizim teknik tecrübelerimizle şekillenen tasarımlar müşteri onayı alındıktan sonra kalıp tasarımına geçilir.

  • Ürün tasarımı ve analizlerinin yapılması
  • Kalıp tasarımı ve analizlerinin yapılması
  • Teknik şartname hazırlanması
  • Üretilebilirlik kontrolü
  • 2d-3d resimlerin hazırlanması

ÇELİK TEDARİK

Hammadde kalitesi ve üretime hazırlığı bizim gözetimimiz altında yapılmaktadır.

çelik tedarik
cnc

CNC

Üretim planlamasının ardından CAD istasyonlarında 3 boyutlu olarak modellenen kalıp parçaları CAM istasyonlarında programları belirlenir ve üretim hattımızda 7/24 çalışarak yüksek hassasiyette işlenirler.

MONTAJ

Tüm alt parçaları işlenmiş olan kalıp elemanları montaj safhasında tecrübeli ustalarımızın ellerinde şekillenmeye başlar. Bu aşamada ısıl işlem uygulanacak parçalar ısıl işleme gönderilir, kalıp alıştırmaları yapılır, gerekli ölçümler ve gözden geçirmeler yapılır, son olarak hidrolik, su ve elektrik bağlantıları yerleştirilir ve kontrol edilir.

montaj